Program 22/23

Program for Stenløse 2022/2023

Knud Bro Alle 1, 3660 Stenløse

Opstart i uge 35 2022

MANDAG

FÅ PLADSER TILBAGE

Dans m. mor/far

2-3 år

kl. 15.45-16.15

Hold 1


Underviser: Lisa Ludvigsen


Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hip hop

7-10 år

kl. 17.00-17.45

Hold 5


Underviser: Pernille Lyck

& Simone Nøhr

Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 7-10 år

kl. 18.15-19.00

Hold 9


Underviser: Amalie Larsen


Periode: 29. august-11. juni

Moderne

+14 år

kl. 20.15-21.00

Hold 13


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 3-5 år

kl. 15.45-16.15

Hold 2


Underviser: Pernille Lyck

& Simone Nøhr

Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hip hop

10-16 år

kl. 17.00-17.45

Hold 6


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 29. august-11. juni

Hip hop junior

formation

kl. 18.30-19.30

Hold 10


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Dans m. mor/far

4-5 år

kl. 16.15-17.00

Hold 3


Underviser: Lisa Ludvigsen


Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hip hop solo/duo

kl. 17.45-18.30

Hold 7


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 29. august-11. juni

Hit Fit Dance

+25 år

kl. 19.15-20.15

Hold 11


Underviser: Camilla Sørensen


Periode: 29. august-11. juni

Showdans/MGP 5-7 år

kl. 16.15-17.00

Hold 4


Underviser: Pernille Lyck

& Simone Nøhr

Periode: 29. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 4-6 år

kl. 17.45-18.15

Hold 8


Underviser: Amalie Larsen


Periode: 29. august-11. juni

Girly hip hop

+14 år

kl. 19.30-20.15

Hold 12


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 29. august-11. juni

TIRSDAG

Dans m. mor/far

2-3 år

kl. 15.45-16.15

Hold 14

OBS: Opstart 3/1-23

Underviser: Simone Nøhr


Periode: 3. januar-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/
Moderne 7-10 år

kl. 17.00-17.45

Hold 18


Underviser: Laura Kirk


Periode: 30. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/

Moderne 12-18 år

kl. 19.00-19.45

Hold 22


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 30. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 3-4 år

kl. 16.15-16.45

Hold 15


Underviser: Yasmin Filthuth

& Simone Nøhr

Periode: 30. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

TikTok/

Showdans 7-10 år

kl. 17.30-18.15

Hold 19


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 30. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hatha yoga

for voksne

kl. 18.50-20.05

Hold 23


Underviser: Sisse Mikkelsen


Periode: 30. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 5-7 år

kl. 16.15-17.00

Hold 16


Underviser: Laura Kirk


Periode: 30. august-11. juni

Showdans børneformation

kl. 17.45-18.45

Hold 20


Underviser: Laura Kirk


Periode: 30. august-11. juni

Hatha yoga

for voksne

kl. 20.15-21.30

Hold 24


Underviser: Sisse Mikkelsen


Periode: 30. august-11. juni

FYLDT

Showdans
8-11 år niv. 2

kl. 16.45-17.30

Hold 17


Underviser: Yasmin Filthuth

& Simone Nøhr

Periode: 30. august-11. juni

Tik Tok

11-16 år

kl. 18.15-19.00

Hold 21


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 30. august-11. juni

ONSDAG

FÅ PLADSER TILBAGE

Girly hop hop

7-9 år

kl. 16.30-17.15

Hold 25


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 31. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Disco
9-12 år

kl. 18.00-18.45

Hold 29


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 31. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Girly hip hop

10-13 år

kl. 17.15-18.00

Hold 26


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 31. august-11. juni

Disco

solo/duo

kl. 18.45-19.30

Hold 30


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 31. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hip hop

8-12 år

kl. 17.15-18.00

Hold 27


Underviser: Malou Rex


Periode: 31. august-11. juni

Slow disco/ moderne 12-17 år

kl. 19.30-20.15

Hold 31


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 31. august-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Girly hip hop

14-18 år

kl. 18.00-18.45

Hold 28


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 31. august-11. juni

TORSDAG

Boys only

6-9 år

kl. 16.30-17.15

Hold 32


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 1. september-11. juni

Showdans
5-7 år

kl. 18.00-18.45

Hold 36


Underviser: Laura Kirk


Periode: 1. september-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hit Fit Dance

+25 år

kl. 20.00-21.00

Hold 40


Underviser: Camilla Sørensen


Periode: 30. august-11. juni

Mini disco

6-9 år

kl. 16.30-17.15

Hold 33


Underviser: Laura Kirk


Periode: 1. september-11. juni

Contemporary/

Moderne 10-16 år

kl. 18.00-19.00

Hold 37


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 1. september-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Pardans begynder

/let øvet +25 år

kl. 20.10-21.10

Hold 41


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 1. september-11. juni

Hip hop

9-13 år

kl. 17.15-18.00

Hold 34


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 1. september-11. juni

Disco

small group

kl. 18.45-19.45

Hold 38


Underviser: Laura Kirk


Periode: 1. september-11. juni

TikTok

7-10 år

kl. 17.15-18.00

Hold 35


Underviser: Laura Kirk


Periode: 1. september-11. juni

Showladies

+25 år

kl. 19.00-20.00

Hold 39


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 1. september-11. juni

SØNDAG

FYLDT - SE EVT. HOLD  1

Dans m. mor/far

2-4 år

kl. 9.00-9.30

Hold 42


Underviser: Lisa Ludvigsen


Periode: 4. september-11. juni

Ballet
+25 år

kl. 10.15-11.15

Hold 46


Underviser: Katrine Lorck


Periode: 4. september-11. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Ballet

4-6 år

kl. 9.30-10.00

Hold 43


Underviser: Lisa Ludvigsen


Periode: 4. september-11. juni

Ballet

9-13 år

kl. 9.30-10.15

Hold 44


Underviser: Katrine Lorck


Periode: 4. september-11. juni

Ballet

6-9 år

kl. 10.00-10.45

Hold 45


Underviser: Lisa Ludvigsen


Periode: 4. september-11. juni