Nyt program 21/22

Program for Stenløse 2021/2022

Knud Bro Alle 1, 3660 Stenløse

MANDAG

Showdans/MGP 3-4 år

kl. 15.45-16.15

Hold 1


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 30. august-6. juni

Hip hop 6-9 år
Kl. 17.00-17.45

Hold 5


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 30. august-6. juni

Hip hop formation (junior)
Kl. 18.30-19.30

Hold 9


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 30. august-6. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans/MGP 5-7 år

Kl. 16.15-17.00

Hold 2


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 30. august-6. juni

Konkurrence hip hop (solo/duo)
Kl. 17.45-18.30

Hold 6


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 30. august-6. juni

Moderne/

Contemporary

+13 år
Kl. 19.30-20.15

Hold 10


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 30. august-6. juni

Girly hip hop

+13 år

Kl. 16.15-17.00

Hold 3


Underviser: Nanna Petersen


Periode: 30. august-6. juni

Showdans/MGP 3-5 år

Kl. 17.45-18.15

Hold 7


Underviser: Amalie Larsen

Periode: 30. august-6. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hit Fit Dance 
+30 år

Kl. 19.15-20.15

Hold 11


Underviser: Camilla Sørensen

Periode: 30. august-6. juni

Hip hop

10-15 år

Kl. 17.00-17.45

Hold 4


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 30. august-6. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans

6-9 år

Kl. 18.15-19.00

Hold 8


Underviser: Amalie Larsen


Periode: 30. august-6. juni

TIRSDAG

Dans m. mor/far  2-3 år

Kl. 15.45-16.15

Hold 12


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

Girly hip hop 
+13 år

Kl. 17.30-18.15

Hold 16


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hatha yoga
for voksne

Kl. 18.30-19.45

Hold 20


Underviser: Sisse Mikkelsen


Periode: 31. august-7. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans 3-5 år

Kl. 16.15-16.45

Hold 13


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 31. august-8. juni

Showformation
(børn)

Kl. 17.45-18.45

Hold 17


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

Hatha yoga
for voksne
Kl. 20.00-21.15

Hold 21


Underviser: Sisse Mikkelsen


Periode: 31. august-7. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Showdans
9-12 år (niv. 2)

Kl. 16.45-17.30

Hold 14


Underviser: Simone Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

Showdans

7-10 år

Kl. 18.45-19.30

Hold 18


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

Showdans

5-6 år

Kl. 17.00-17.45

Hold 15


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

Showdans
11-16 år

Kl. 19.30-20.15

Hold 19


Underviser: Yasmin Filthuth


Periode: 31. august-7. juni

ONSDAG

Yoga m. mor/far 3-6 år
Kl. 16.15-16.45

Hold 22

Underviser: Lis Correa


Periode: 1. september-8. juni

Disco 13-16 år

Kl. 17.45-18.30

Hold 26


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 1. september-8. juni

Heels +15 år

Kl. 19.30-20.15

Hold 30


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 1. september-8. juni

Børneyoga
7-10 år

Kl. 17.00-17.45

Hold 23


Underviser: Lis Correa


Periode: 1. september-8. juni

Girly hip hop 
7-10 år

Kl. 18.00-18.45

Hold 27


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 1. september-8. juni

Disco 9-12 år
Kl. 16.15-17.00

Hold 24


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 1. september-8. juni

Spring/Teknik
9-16 år
Kl. 18.30-19.15

Hold 28


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 1. september-8. juni

Disco solo/duo

konkurrencehold

Kl. 17.00-17.45

Hold 25


Underviser: Kathrine Koch


Periode: 1. september-8. juni

Girly hip hop
11-14 år

Kl. 18.45-19.30

Hold 29


Underviser: Maria Pedersen


Periode: 1. september-8. juni

TORSDAG

Mini disco

6-9 år

Kl. 16.30-17.15

Hold 31


Underviser: Laura Kirk


Periode: 2. september-9. juni

Disco
small group børn/junior
Kl. 18.00-19.00

Hold 35


Underviser: Laura Kirk


Periode: 2. september-9. juni

Pardans
+30 år
Kl. 20.15-21.15

Hold 39


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 2. september-9. juni

Boys only
6-10 år

Kl. 16.45-17.30

Hold 32


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 2. september-9. juni

Moderne/
Contemporary

10-15 år

Kl. 18.15-19.15

Hold 36


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 2. september-9. juni

FYLDT

TikTok

8-12 år

Kl. 17.15-18.00

Hold 33


Underviser: Laura Kirk


Periode: 2. september-9. juni

Showladies

+25 år

Kl. 19.15-20.15

Hold 37


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 2. september-9. juni

Hip hop

9-13 år

Kl. 17.30-18.15

Hold 34


Underviser: Pernille Lyck


Periode: 2. september-9. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Hit Fit Dance

+25 år

Kl. 20.15-21.15

Hold 38


Underviser: Camilla Sørensen


Periode: 2. september-9. juni

SØNDAG

FÅ PLADSER TILBAGE

Ballet
3-5 år

Kl. 9.30-10.00

Hold 40

Underviser: Katrine Lorck


Periode: 5. september-12. juni

FÅ PLADSER TILBAGE

Ballet

6-8 år

Kl. 10.00-10.45

Hold 41

Underviser: Katrine Lorck


Periode: 5. september-12. juni

Ballet
9-12 år

Kl. 10.45-11.30

Hold 42

Underviser: Katrine Lorck


Periode: 5. september-12. juni

Tweensyoga
11-13 år

Kl. 14.00-14.45

Hold 43

Underviser: Lis Correa


Periode: 5. september-12. juni